VITAVLÁKNINA MAXI 1000 G - NATURAL

1 kg

Výživový doplnok v prášku.
Zmes rozpustnej a nerozpustnej vlákniny s aktívnou probiotickou mikroflórou, doplnená biologicky aktívnymi látkami.

Alergény: bez laktózy, lepkok, bez cukru

POPIS VÝROBKU

V našej krajine čoraz viac ľudí zomiera na choroby, ktoré sú spôsobené nedostatočným odstraňovaním škodlivých látok a zlým fungovaním tráviaceho traktu. Ide najmä o kolorektálny karcinóm, ale aj o niektoré kardiovaskulárne ochorenia.
Stav a funkcia tráviaceho traktu sa tiež priamo odráža vo funkcii buniek tela, najmä v jeho imunitnej odpovedi.
Funkcia vlákniny v zažívacom trakte.
Sacharidy (cukry a škroby), ktoré radi konzumujeme v našej strave, majú nielen malý objem, ale väčšina z nich sa absorbuje v tenkom čreve. To narúša peristaltiku hrubého čreva, pretože jeho peristaltické (vyprázdňujúce) pohyby sú podporované hlavne vláknom. V našej strave ho však máme trvalý nedostatok. Vláknina tiež viaže cholesterol a žlčové kyseliny. Vláknina tiež podporuje pocit sýtosti bez energetického účinku. Vďaka tomu je vhodný ako podpora pre väčšinu diét na chudnutie.
Nerozpustná vláknina.
Nerozpustná vláknina je obzvlášť dôležitá pre črevnú peristaltiku. Nerozpustná vláknina dokáže absorbovať mnohonásobne viac vody ako jej objem. Vďaka tejto vlastnosti sa zvyšuje objem stolice, ktorá je vo všeobecnosti mäkšia a pružnejšia. Vláknina je tiež dobrou pôdou pre baktérie prirodzene prítomné v čreve, ktoré uvoľňujú voľné mastné kyseliny, kyselinu mliečnu a plyny z nej, čo podporuje zadržiavanie vody a črevnú motilitu. Nerozpustná vláknina pomáha účinne odstraňovať karcinogénne látky z tráviaceho traktu a zabraňuje vstrebávaniu cholesterolu.
Rozpustná vláknina.
Rozpustná vláknina spomaľuje rýchlosť, ktorou sa ostatné zložky potravy trávia v žalúdku, čím poskytuje telu vyváženejší prísun energie. V tenkom čreve spomaľuje vstrebávanie glukózy do krvi a zabraňuje náhlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi, čo je mimoriadne dôležité najmä pre diabetikov. Vláknina tiež ovplyvňuje metabolizmus tukov znížením hladiny tukov v krvi, najmä cholesterolu. Viaže sa v čreve žlčou a vylučuje sa stolicou. Pečeň kompenzuje stratu žlče produkciou vyššieho množstva žlčových kyselín produkovaných z cholesterolu. Tento mechanizmus tiež znižuje množstvo cholesterolu v krvi.
Výber jednotlivých surovín a ich jedinečná kombinácia do komplexného produktu dáva užívateľovi jedinečný produkt.
Uchovávajte mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený pre deti do 6 rokov. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Hmotnosť: 1 000 g (-5%)

ZLOŽENIE

Jablková vláknina, extrudované mleté obilné orechy, rozpustná vláknina z koreňa čakanky, maltodextrín, mikrokryštalická celulóza, hydrolyzovaný kvet kolagén, minerálna zmes (vápnik, fosfor, horčík, zinok, železo, mangán, meď, molybdén, selén), laktogénna kultúra Enterococcus faecium, zahusťovadlo xantán, laktogénna kultúra Bifidobacterium bifidum, laktogénna kultúra Lactobacillus acidophilus, oxid horečnatý, diastabil (kvasinky obohatené chrómom), biologicky viazaný selén na laktogénnu mikroflóru, rozpustný jablkový pektín, autolyzát kvasiniek, biologicky viazaný jód na laktogénnu mikroflóru.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

Obsah výživových doplnkov v dennej dávke (20 g)
Vápník - 88,20 mg - 11,00 % R.H.P
Fosfor - 46,60 mg - 6,70 % R.H.P
Horčík - 43,20 mg - 11,50 % R.H.P
Železo - 1,50 mg - 11,00 % R.H.P
Zinok - 1,30 mg - 13,30 % R.H.P
Meď - 0,22 mg - 22,00 % R.H.P
Mangan - 0,22 mg - 11,00 % R.H.P
Selen - 113,70 μg - 206,60 % R.H.P
Chrom - 108,00 μg - 270,00 % R.H.P
Jod - 26,80 μg - 17,80 % R.H.P
Molybden - 16,90 μg - 33,80 % R.H.P
Jablčná vláknina nerozpustná - 10 980 mg - není stanoveno
Obilné oriešky - 2000 mg - není stanoveno
Rozpustná vláknina inulin - 2000 mg - není stanoveno
Mikrokrystalická celuloza - 1000 mg - není stanoveno
Hydrolyzovaný kolagen - 800 mg - není stanoveno
Smes laktogenních kultur - 800 mg - není stanoveno
Rozpustná jablčná vláknina - 100 mg - není stanoveno
Kvasničné lyzáty - 100 mg - není stanoveno

POKYNY

Odporúčané dávkovanie: 15 - 20 g denne
Návod na použitie: Pridajte približne dva diely vody do jednej časti MAXI Vitafibre, premiešajte, nechajte aktivovať aspoň 10 minút a potom konzumujte buď samostatne alebo pridajte do jogurtu alebo iného jedla podľa chuti. Pri varení nepridávajte do potravín s teplotou vyššou ako 45 °C.

VÝROBCA / KRAJINA PÔVODU

Vyrobené v Českej republike pre klub GLOBAL 3000.

40,00 €
nezahŕňa cenu dopravy
Flag Counter