SPRCHOVÝ FILTER DIOS - BÍLÝ

Sprchový filter DIOS sa používa na úpravu teplej vody počas sprchovania a kúpania, pričom odstraňuje chlór z vody.

OPIS VÝROBKU

Sprchový filter DIOS sa používa na úpravu teplej vody pri sprchovaní a kúpaní (nie je určený na úpravu vody na pitie a varenie). Zbavuje vodu chlóru. Tým sa zabráni vysychaniu a dráždeniu citlivej pokožky. Nevyhnutné pre alergikov a pre pacientov so psoriázou alebo atopickým ekzémom.

Filter obsahuje granule kovových zliatin, hlavne medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál; Každá granula tak tvorí elektrolytickú bunku, ktorá umožňuje redukčno-oxidačné (redoxné) reakcie.

Redoxné reakcie, ktoré prebiehajú počas prechodu vody, viažu chlór s vysokou účinnosťou - na rozdiel od aktívneho uhlia, dokonca aj z horúcej vody a pri vysokých rýchlostiach filtrácie. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektronickej štruktúry atómu chlóru - neškodný chlorid sa tvorí z voľného chlóru.

Reagujú tiež s inými kontaminantmi, ako sú ťažké kovy, kde sa tvoria elektricky nabité ióny, napríklad z neutrálnych atómov kovov, ktoré sa pevne viažu na atómy medi a zinku. Podobne sa sírovodík premieňa redoxnými reakciami na zlúčeniny, ktoré sú pevne viazané na médium.

Redoxné prostredie je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, húb a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje transport elektrónov v bunkách mikroorganizmov, čo vedie k ich deštrukcii a tým znemožňuje väčšine mikroorganizmov prežiť. Okrem toho sa vo vode prechádzajúcej filtračným médiom vytvárajú hydroxylové radikály a peroxid vodíka, ktorých reakcie mikroorganizmy tiež neprežijú.

Vo vode s vysokou takzvanou uhličitanovou tvrdosťou vznikajú nerozpustné zlúčeniny vápnika a horčíka, ktoré tvoria takzvaný "vodný kameň". Elektrochemický potenciál medi a zinku modifikuje tieto zlúčeniny na rozpustné, ktoré sa ľahko vylúhujú a netvoria usadeniny.

Filtračné médium tiež viaže železo: rozpustený dvojmocný železnatý ión oxiduje na trojmocný železitý ión, ktorý tvorí nerozpustný hydroxid železitý.

Odporúčaný regeneračný cyklus: 1 - 1,5 roka

Výška filtra 110 mm, priemer 50 mm

VÝROBCA / KRAJINA PÔVODU

Vyrobené v Českej republike.

36,00 €
nezahŕňa cenu dopravy
Flag Counter