Color Yorkshire Terrier

Merle YT

 

 

 


Klasifikácia FCI: neuznané plemeno

 

Blue merle: Jasná, striebristo modrá, s čiernym mramorovaním. Celkový dojem musí byť modrý.


Gold merle: Zlatistá, béžová až hnedá farba s čiernym mramorovaním. Celkový dojem musí byť zlatistý.


Choco merle: Čokoládovo hnedá farba s tmavým mramorovaním. Nos hnedý až pečeňový. Oči iskrivé, hnedé, jantárové, modré, zelené.


Blueberry: Biela v rozvrhnutí rovnako ako biewer, so znakmi blue merle. Nos čierny. Oči iskrivé, farba očí hnedá, modrá.


Chocoberry: Biela v rozvrhnutí rovnako ako biewer, so znakmi čoko merle. Nos hnedý/pečeňový. Oči iskrivé, farba očí hnedá, modrá, zelená.


Lilacberry: Sfarbenie lila merle s bielou v rozvrhnutí minimálne do výšky 2/3 nôh, celé brucho, golier okolo krku a 1/3 koniec chvosta. Nos hnedý / pečeňový. Oči iskrivé, farba očí hnedá, modrá, zelená.

 

Sýto pálené znaky majú prednosť, ale ich absencia nesmie byť penalizovaná. Biela farba je akceptovaná na krku, hrudníku, nohách, spodnej strane ňufáku, plešine na hlave a biela rozšírená zo spodnej strany tela. Biela na hlave by nemala prevažovať. Oči musia byť úplne lemované farbou a pigmentom. Nosná huba čierna. Pre sfarbenie merle je charakteristické, že vekom tmavne. Oči hnedé, jantárové alebo modré. Diskvalifikujúca chybou je biela farba na tele, to znamená na chrbte medzi kohútikom a chvostom.

 

Viac TU:

 
 
Copyright 2018 - 2021 © CHS: Jane's Wonderful Dream
Flag Counter