Carrier YT

Carrier (nosič) vo farebnej variácii:


Klasifikácia FCI: neuznané plemeno


Termín CARRIER používame pre Yorkshire Terriera (YT), ktorý je nosičom génu inej farebnej varianty.


(Biewer Carrier) Yorkshire Terrier alebo (Spaltbiewer) je Yorkshire Terrier s génom Biewera, aj keď bude vyzerať ako štandardný Yorkshire Terrier (môžeme u neho nájsť drobné biele znaky napr. na labkách, chvoste...), má gén Biewera, ktorý bude prenesený na ďalšie generácie jeho potomstva. Takýto jedinec spojený s iným YT Biewer Carrierom môže mať vo vrhu šteniatka Biewer Carriera aj Biewera.

Takúto kombináciu nájdete aj u Biro YT alebo Chocolate YT.


(Biro Carrier) Yorkshire Terrier (biro prenášač) - hnedé sfarbenie len prenáša, sám však hnedú srsť nemá, pretože hnedé sfarbenie je len recesívne.


   

(Biewer Carrier) Yorkshire Terrier

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 Rozdiel medzi chovateľom a množiteľom:
Zárukou čistokrvnosti je len RODOKMEŇ,
ktorý potvrdzuje preukaz o pôvode (PP).
!!! Nie je len vstupenkou na výstavu !!!

Ak chcete "orieška / kríženca" bez PP to radšej psíka adoptujte z útulku...
Nedajte sa oklamať peknou fotkou vykúpaného psíka na gauči. Lacný psík bez preukazu pôvodu (PP) pochádza z neľútostných podmienok množiarne – a teda trpel on i jeho zneužívaní rodičia.

Bez preukazu o pôvode neviete, kto boli rodičia ani ďalší predkovia vášho psíka a preto nemáte záruku, že boli zdraví a mali dobrú povahu.

Šteniatka z množiarní majú často skryté dedičné chyby a ochorenia (rázštepy, displázie kĺbov, vrodenú slepotu či hluchotu a nežiadúce charakterové vlastnosti). Mnohé problémy sa prejavia až neskôr. Za návštevy veterinárov a liečbu zaplatíte veľa peňazí, ktoré ste kúpou lacného šteniatka plánovali ušetriť. Nesprávne kríženie (napr. otec s dcérou), zlé podmienky chovu poznačia zvieratá na celý život.

Skutočne čistokrvný psík má vždy preukaz o pôvode (tzv. rodokmeň), stojí viac a chovateľ sa neskrýva za anonymný inzerát, ale odhalí svoju identitu.

Každou kúpou lacného šteniatka vytvárate priestor pre ďalšie množenie a ďalšie utrpenie.

Preto nekupujte šteniatko ani zo súcitu, začarovaný kruh bolesti tak bude pokračovať pre ďalšie sučky a ďalšie šteniatka. 


Pamätajte, kúpou zvieraťa od množiteľa financujete obrovské utrpenie zvierat !!!  (viac TU)


Najnovšie zistená množiareň u veterinára z Partizánskeho (viac TU)        

 Reálne fotky z jednej českej množiarne.

 
Copyright 2018 - 2022 © CHS: Jane's Wonderful Dream
Flag Counter